Mikołajkowy Turniej Szachowy

W minioną niedzielę 5 grudnia w Ośrodku Kultury w Murowanej Goślinie został zorganizowany Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży.

Na turniej zapisało się prawie 40 młodych adeptów tej królewskiej gry, lecz ze względu na panującą epidemię oraz trudne warunki atmosferyczne (tego dnia spadł śnieg) frekwencja była mniejsza. Do turnieju przystąpiło 27 zawodników reprezentujących kilka miejscowości z Wielkopolski, ale byli też przedstawiciele województwa Kujawsko-Pomorskiego i oczywiście reprezentanci naszej gminy.

Turniej odbywał się w 2 kategoriach wiekowych do lat 12 i do lat 18.

Wśród startujących było aż 16 posiadaczy kategorii szachowych. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, grano tempem po 10 minut+5 na partię dla zawodnika.

W kategorii do lat 12 najlepsi okazali się:

W kategorii do lat 18 pierwsza trójka to:

Najwyżej z goślińskich szachistów, na czwartym miejscu uplasował się Dominik Maternicki.

Link do wyników całego turnieju:

chessmanager.com/tournaments/4795969793163264

Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzech najlepszych w każdej kategorii otrzymało również nagrody rzeczowe oraz upominki związane z Murowaną Gośliną. Wręczono również nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju, którą otrzymał 4 letni Dmytro Chumanov ze Swarzędza. Dyplomy i nagrody wręczali: Pani Arleta Włodarczak – dyrektor Ośrodka Kultury oraz sędzia turnieju Pan Łukasz Malinowski.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i podziękowania za przybycie oraz wspaniałą sportową postawę.

Do zobaczenia na kolejnych turniejach w Murowanej Goślinie.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier

Każdego, kto chciałby nauczyć się grać w szachy albo rozwijać swoje umiejętności szachowe zapraszamy na zajęcia w czwartki o 16.00 do Ośrodka Kultury przy ul. Mściszewskiej 10.