„MIKOŁAJ W OPAŁACH”

Po rocznej przerwie zaprosiliśmy mieszkańców na Mikołajki, które odbyły się 6 grudnia br. na os. „Zielone Wzgórza”. Było to niezwykłe, wielobarwne, a przede wszystkim ogniste wydarzenie! A zaczęło się jak w każdym domu, kiedy czekamy na niezwykłego gościa. Przygotowujemy się, sprzątamy by nasz dom błyszczał. Dzięki pani Mikołajowej świąteczne porządki zamieniły się w bitwę na śnieżki, tańce i hulańce. Wszystko po to by przywitać Starszego Siwego Pana z prezentami. Mikołaj przyszedł i dołączył do zabawy z naszymi dzieciakami, budował niezwykłe wieże , tańczył i skakał. Na koniec rozdał słodkości każdemu dziecku i zaprosił z Panią Mikołajową na niezwykły spektakl „Mikołaj w opałach”.

Płytę Nowego Rynku opanowali tancerze z Teatru Ognia FLOW-FIRESHOW.

Spektakl opowiadał o Mikołaju, który wraz ze swoimi aniołkami czyni ostatnie przygotowania do nadchodzących świąt. Nagle na jego komnatę napadły straszliwe trolle. W swojej złośliwości chciały zepsuć Mikołajowi wszystkie świąteczne prezenty i plany! Na szczęście moc Mikołaja okazała się ogromna i udało mu się odczarować złe moce i zawładnąć żywiołem ognia.

Tancerze z żywym ogniem, to niezwykłe przeżycie dla każdego dziecka! Z wypiekami na twarzy i okrzykami dopingowały Mikołaja, aby uwolnił się od złych trolli, które tańczyły z pochodniami i ziały ogniem by go uwięzić. Świąteczny charakter pokazu podkreślał oryginalny i zwariowany scenariusz, niezwykła płonąca gwiazda betlejemska, dekoracje, dyfuzory ognia, ozdobne oświetlenie oraz klimatyczne stroje. Po spektakularnym finale, każdy mógł wziąć udział w niezwykłej sesji zdjęciowej z Mikołajem i zimnymi ogniami.

Najważniejsze, że dzieci i dorośli wyszli z naszego Mikołajkowego spotkania pod ogromnym wrażeniem i z uśmiechem na ustach. Wydarzenie znakomicie wprowadziło nas w klimat nadchodzących świąt.

Ośrodek kultury składa serdeczne podziękowania Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej „Zielone Wzgórza” za pomoc finansową i organizacyjną w tym plenerowym wydarzeniu.

Tekst: Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier