„PRZEJRZYJ NA OCZY” – 30. FINAŁ WOŚP

Pomimo pandemii i okropnej pogody w dniu 30 stycznia NAJPIĘKNIEJSZA ORKIESTRA ŚWIATA, zagrała w naszym mieście bardzo głośno! Było kolorowo i radośnie! Na placu Powstańców Wlkp. zagrał nasz przystanek WOŚP, w auli występowały dzieci ze SP nr 2 i uczestnicy zajęć w ośrodku kultury, odbyła się też akcja honorowego oddawania krwi. Zagrała również Szkoła Podstawowa w Łopuchowie, Club Classic Never Die Murowana Goślina, Kuźnia Energii, Klub Off Road 4×4 Murowana Goślina, Maszka Team, OSP Murowana Goślina i OSP Białężyn. Magicznie było podczas licytacji głównej, na której zebraliśmy prawie 17 tys. złotych. Pierwszy raz w historii licytacji w naszej miejscowości zdarzyło się, że jeden przedmiot został wylicytowany za kwotę 2.600 zł. (była to replika okularów Jurka Owsiaka z certyfikatem i autografem Jurka). Kulminacją 30. Finału WOŚP było tradycyjne „Światełko do nieba”, które dokładnie o godz. 20.00 rozświetliło niebo nad Murowaną Gośliną. Dzięki darczyńcom mogliśmy zobaczyć piękny pokaz sztucznych ogni, przygotowany przez Stefana Baszczyńskiego.

Klub Honorowych Dawców Krwi HDK PCK „Gośliniacy” zebrał 29,592 litrów krwi.

85.038,32 zł to wstępna kwota z kwesty i licytacji, puszek stacjonarnych, aukcji Allegro i eSkarbonki.

Zebrano jeszcze 123 euro, a w jednej z puszek znajdował się pierścionek.

Wielkie podziękowania dla 50 wolontariuszy i ich rodzin, kwestujących cały dzień mimo tak fatalnej pogody!

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy zagrali z Najpiękniejszą Orkiestrą Świata w kolejnym, wspaniałym FINALE WOŚP! To bardzo ważne, że w tych trudnych czasach, otwieramy nasze serca na pomoc dzieciakom i potrafimy dzielić się dobrem!

Dziękujemy darczyńcom, honorowym dawcom krwi, nauczycielom i uczniom za piękne występy oraz wszystkim przyjaciołom naszego sztabu i WOŚP, którzy przyczynili się do organizacji 30. Finału!

Sponsorzy „Światełka do nieba” 2022

Tomek Mizgier