Modlitwa i spowiedź przez pieśń

Wspaniały koncert pieśni pasyjnych odbył się w Niedzielę Palmową br. w goślińskiej Farze. Wystąpił Chór Żeński „Canzona” pod dyrekcją prof. Elżbiety Wtorkowskiej. Koncert składał się z sześciu pieśni pasyjnych, przeplatanych literackimi rozważaniami o modlitewno-konfesyjnym charakterze, przygotowanymi przez Mariolę Woźniak.

Wyznając grzechy i słabości słowem, a wielbiąc Boga pieśnią chórzystki wprowadziły publiczność w stan kontemplacji pełnej skupienia na modlitwie i rozważaniu wydarzeń związanych z męką i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. W ten postny czas, wzbogaceni artystycznym przeżyciem lepiej przygotowani do Wielkanocy przejdziemy przez mrok do światła. Splot elementów kultury ze światem sacrum, to w Murowanej Goślinie długa i piękna tradycja, z której możemy czerpać wiele satysfakcji estetycznych oraz wartości duchowych.

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański