Dwa dni wielkiej zabawy!

Wspaniałe, słoneczne dwa dni w Parku Miejskim dla dzieci z okazji ich święta 4 i 5 czerwca 2022 r. przeżyliśmy bawiąc się i szalejąc beztrosko w tej zielonej, zaczarowanej przestrzeni w środku naszego miasta.

W pierwszym dniu wystartowaliśmy dziecięcym programem MISZ-MASZ z Filharmonią Pomysłów. Były zabawy zręcznościowe i sportowe, ptasi galimatias, animacje z lalkami muzycznymi, bańki mydlane i wspaniałe duże maskotki. Przeurocze alpaki przytulały dzieci do swoich miłych futerek. „Miasteczko Symfonia” to przedstawienie muzyczne, które obejrzeliśmy uraczeni muzyką czarownych instrumentów. W zakątku sztuki pośród młodych drzew, młodzi artyści malowali kadry filmowe na wielkich płótnach z ulubionymi postaciami bajkowymi w ich artystycznej interpretacji. Ze specjalnej gliny w spotkaniu z ceramiką artyści tworzyli piękne kompozycje oparte na naturalnych wzorach otaczającej przyrody. Balonowe kreacje na życzenie spełniał pan baloniarz kręcąc niesamowite fantazyjne kształty baloników dla najmłodszych. Na wszystkich czekała pyszna wata cukrowa i wielgachne dmuchańce do szaleńczej zabawy.

W drugim dniu naszego świętowania Dnia Dziecka odbył się niezwykły pokaz zespołów tanecznych, który zatytułowaliśmy „Dzieci dzieciom”. Bardzo się ucieszyliśmy, że na nasze zaproszenie odpowiedziało tak wiele zespołów. W sumie 150 tancerzy! W pokazach zaprezentowała się Szkoła Podstawowa z Białężyna, Szkoła Podstawowa nr 1 z Murowanej Gośliny, Szkoła Podstawowa nr 2 z Murowanej Gośliny, Szkoła Tańca EFFORT Małgorzaty Koralewskiej, Szkoła Tańca Sardes Arte, Szkoła Tańca Moniki Pyś.

Wystąpiło 14 grup tanecznych, które zaprezentowały różne style tańca od baletu, tańca współczesnego po pokazy akrobatyczne. Wielkie brawa dla Was kochani!!! Dziękujemy Wam, waszym trenerom, nauczycielom, opiekunom i rodzicom, że mogliśmy wszyscy razem spotkać się w tym dniu i podziwiać Wasze taneczne talenty. Murowana Goślina tańcem stoi!

Po pokazach tanecznych wystąpiły utytułowane zespoły mażoretkowe PA- MAR-SZE z Rogozińskiego Centrum Kultury pod kierunkiem Małgorzaty Lang. Na swoim koncie mają wiele nagród, tytułów i medali.

Tańczyć i bawić się radośnie mogliśmy wszyscy w programie Zmalowanych Animacji i przy muzyce DJ-a, puszczając miliony mieniących się w słońcu baniek mydlanych. Tuż obok czekała na dzieci wspaniała karuzela łańcuchowa, balonowe kreacje pana baloniarza, malowanie twarzy, ogromne dmuchańce i milutkie koniki do jazdy po parku.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie! Rodzinnie, wesoło, w pięknej scenerii. Moc atrakcji dla dzieci pozwoliła im beztrosko spędzić czas, a dorosłym powrócić magicznie do czasu dzieciństwa. Mogliśmy wybawić się, dobrze zjeść w strefie food trucków i niebanalnie spędzić weekend.

Tekst: Agnieszka Szymańska-Wojtera, Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Tomasz Mizgier, Bartłomiej Stefański