Ptasie trele w parku miejskim

Malowane ptaki powróciły do parku miejskiego. W sobotę 2 lipca odbył się letni happening „PTASIE TRELE” w drugiej odsłonie. Podobnie jak w ubiegłym roku, nasz ośrodek kultury zorganizował spotkanie ze sztuką. Młodzi artyści malowali kolorowe ptaki wycięte w drewnianej płycie. To spotkanie z malarstwem przyniosło wiele twórczej radości. Barwy farb, pędzle, malarska wyobraźnia artystów doprowadziły do powstania pięknej kolekcji malowanych ptaków w przestrzeni parku.

Tym razem aby odnaleźć ptaszki trzeba się trochę wysilić, bowiem ukryły się one wśród gałęzi drzew. Poszukiwanie ich, to może być świetna wspólna przygoda podczas spaceru, możecie zabrać ze sobą lornetki i obserwować je z daleka, albo zupełnie z bliska.

Tekst: Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Andrzej Kietzmann, Bartłomiej Stefański