„Jestem tutaj, zobacz taki jestem”

To tytuł projektu, który został złożony przez nasz ośrodek kultury i dostał dofinansowanie z programu „RÓWNAĆ SZANSE” , który jest Programem Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Civis Polonus. Od 2021 r. program „Równać szanse” wspiera ciekawe inicjatywy społeczne służące wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości, poprzez podnoszenie ich kompetencji społecznych.

W ramach naszego projektu grupa młodzieży, która lubi tworzyć, rysować, malować , rzeźbić, pasjonuje się fotografią będzie wspólnie tworzyć i powoływać do życia wystawę swoich prac. W ramach projektu odbędą się warsztaty plastyczne, fotograficzne i rzeźbiarskie. Dzięki projektowi młodzi ludzie nawiążą nowe relacje nie tylko z rówieśnikami ale z dorosłymi, poznają lepiej siebie i społeczność w której żyją. Przede wszystkim będą mogli poznać swoje możliwości i uwierzyć w siebie. W ramach projektu mamy zaplanowane zwiedzanie muzeum narodowego, wybranej galerii sztuki i wystawy w różnych przestrzeniach. Pierwsze dwa spotkania za nami. Stworzyliśmy dwumiesięczny plan pracy i podzieliliśmy się zadaniami , odbyła się przymiarka koszulek . Kilka osób wzięło udział w szkoleniu online na temat promocji projektów, które zorganizowała Fundacja Civius Polonus w ramach programu „Równać szanse”. Odbyły się pierwsze warsztaty plastyczne. Przed nami zorganizowanie wycieczki do Izby Regionalnej i zwiedzenie dwóch wystaw fotograficznych.

Tekst: Agnieszka Szymańska-Wojtera

koordynator projektu