„Tworzymy w glinie”

W niedzielę 10 grudnia br. byliśmy całą grupą na warsztatach w pracowni rzeźby i ceramiki. W pracowni istniejącej od 1998 roku przyjęła nas przemiła pani Grażyna Szymała-Wołyńska. Opowiedziała nam o historii swojej pracowni i początkowym wydobywaniu gliny oraz jej obróbce. Pokazała nam także jak kolory różnych rodzajów glin zmieniają się pod wpływem ich przepalania i zademonstrowała jak wygląda to w praktyce. Każdy wybraną przez siebie metodą ulepił swoje naczynie i stworzyliśmy wspólną pracę, którą będzie można zobaczyć na naszej wystawie zbiorowej.

Tekst : Julia Grabińska

W ramach naszego projektu „Jestem tutaj zobacz taki jestem”, w grudniu odbyły się dwa spotkania 11 grudnia byliśmy w pracowni rzeźby i ceramiki, a 18 grudnia odbyły się warsztaty plastyczne, na zakończenie których podsumowaliśmy i zaplanowaliśmy prace na kolejne miesiące.

Agnieszka Szymańska- Wojtera
Zdjęcia Zuzanna Przymuszała