Świąteczne szachowanie!

W niedzielę 18 grudnia br. w Ośrodku Kultury w Murowanej Goślinie o godz. 10.00 wystartował Świąteczny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży.

Tym razem informacja o turnieju nie została opublikowana na wielu forach szachowych, ponieważ zależało nam, aby zawody były skierowane głównie dla szachistów z terenu naszej gminy. Na rozgrywki szachowe zapisało się ponad 20 osób, lecz ze względu na okres wzmożonej zachorowalności na grypę, frekwencja była mniejsza. Do turnieju przystąpiło 13 zawodników, reprezentujących głównie naszą gminę ale mieliśmy też uczestników z Poznania i Obornik.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, grano tempem po 10 minut+5 na partię dla zawodnika.  Tym razem młodzi szachiści z gminy Murowana Goślina okazali się najlepsi w obu kategoriach zdobywając pierwsze miejsca. Przedstawiamy najlepszych zawodników w każdej kategorii:

Kategoria do lat 10

Kategoria do lat 16:

Link do wyników całego turnieju:

www.chessmanager.com/pl/tournaments/4769997764165632

Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżet Gminy Murowana Goślina, a trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało również nagrody. Dyplomy i nagrody wręczali Pani Arleta Włodarczak – dyrektor Ośrodka Kultury i sędzia turnieju Pan Łukasz Malinowski. Turniej przebiegł w bardzo serdecznej i świątecznej atmosferze.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier

Wszystkich, chcących nauczyć się grać w szachy albo rozwijać swoje umiejętności szachowe zapraszamy na zajęcia w czwartki o 16.00 do Ośrodka Kultury przy ul. Mściszewskiej 10.