Dzień Kobiet, Dzień Kobiet…

12 marca 2023 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie spotkaliśmy się na koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wystąpił Żeński Chór Canzona pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej w repertuarze Abby. Solo wystąpiła Hanna Nowak. Akompaniował Adam Szyszka. Z tej sympatycznej okazji panie wystąpiły w pięknych kreacjach nawiązujących do stylistyki lat siedemdziesiątych i zespołu Abba. Jakub Herfort to zwycięzca 9. edycji programu telewizyjnego Mam Talent. Jego występ wraz z wokalistką Kamilą Górną uświetnił wieczór przebojami muzyki popularnej, operetkowej polskiej i światowej.

Koncert obfitował w niespodzianki, zróżnicowany repertuar, brawurowe aranżacje i miły akcent muzyczny pewnego saksofonisty, którym okazał się nowy dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Sławomir Heinrychowski. Jako gospodarz powitał goślińską publiczność, złożył wszystkim paniom życzenia i w prezencie zagrał wraz z artystami oraz w specjalnym solowym numerze dla cudownej publiczności. Tradycyjnie były kwiaty dla pań, piękne wiosenne tulipany, życzenia a nawet tańce. Miło spędzony wieczór w świetnej artystycznej atmosferze, pięknie przeżyte święto Kobiet!

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański