„Artystyczny zawrót głowy”

Zbliżamy się do końca naszego artystycznego projektu „Jestem tutaj, zobacz taki jestem” w ramach programu „Równać szanse”.

W lutym intensywnie pracowaliśmy, spotykaliśmy się na warsztatach i indywidualnych konsultacjach. W lutym i w marcu Zuzanna i Nikola zrobiły nam sesje fotograficzną, zdjęcia wykorzystamy w naszym folderze i foto-reportażu. Dziewczyny musiały dokonać też selekcji naszych dotychczasowych zdjęć. Mamy ich ogrom!

Obejrzeliśmy kolejne wystawy w Poznaniu. Tym razem skupiliśmy się na malarstwie polskim. Byliśmy na wystawie prac Jacka Malczewskiego zatytułowanej „Idę w świat i trwam”. Sami interpretowaliśmy i tworzyliśmy własne wrażenia z wystawy, które później spisywaliśmy. Wybraliśmy się do Galerii na Wzgórzu na autorskie oprowadzenie po wystawie Małgorzaty Rynarzewskiej. Bardzo nam się spodobały jej prace, o których ciekawie opowiadała. Najważniejszym zadaniem i wyzwaniem dla nas była wystawa fotograficzna. Powstał fotoreportaż o nas i naszych działaniach. Wystawę można zobaczyć dzięki uprzejmości dyrektor Agnieszki Kajdaniak w naszej Bibliotece Miejskiej.

Tekst:

Julia Grabińska, Jagna Zych, Marharyta Kalashinikova