Wielki Finał projektu „Jestem tutaj zobacz taki jestem”

W ramach „Galerii na Wzgórzach” w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” 22 kwietnia br. odbył się wernisaż niecodziennej wystawy, która powstała w ramach projektu „Jestem tutaj , zobacz taki jestem”. Wystawa pełna sprzeczności. Różnorodne tematy i techniki wykonawcze prac. Rysunek, grafika, akwarela, fotografia. W swojej niespójności zachwyca. Tak jak zachwycają „MŁODZI DOROŚLI” -uczestnicy projektu.

Cieszymy się ogromnie, że tak wiele osób uświetniło swą obecnością otwarcie wystawy. Podczas wernisażu  młodzież podziękowała partnerom i „fajnym dorosłym”, którzy pomogli w realizacji projektu: Agnieszce Kajdaniak, Arlecie Włodarczak, Grażynie Szymale – Wołyńskiej, Małgorzacie Rynarzewskiej, Hubertowi Sobalakowi i Bartłomiejowi Stefańskiemu.

Koordynatorka projektu Agnieszka Szymańska- Wojtera

Projekt „ Jestem tutaj, zobacz taki jestem” rozwinął w nas wiele nowych umiejętności. Pomógł nam przezwyciężyć nasze słabości i przełamał wiele barier mentalnych. Dzięki niemu otworzyliśmy się bardziej przed innymi ludźmi i nabraliśmy łatwości w nawiązywaniu kontaktów z dorosłymi. Ułatwiło nam to organizowanie różnego rodzaju spotkań i wyjazdów, co pomogło nam w rozwinięciu swojej organizacji oraz wzmogło naszą odpowiedzialność. Wybrani koordynatorzy warsztatów we własnym zakresie dowiadywali się potrzebnych informacji i kontaktowali się z odpowiednimi osobami. Niektórzy zajmowali się rozplanowaniem budżetu, inni -wykonywaniem backstage’u fotograficznego z spotkań oraz opisywaniem ich. Każdy uczestnicząc w projekcie poznał i otworzył się na nowych ludzi-grono osób biorących w nim udział oraz osoby pojawiające się na naszej drodze podczas chociażby licznych wyjazdów. Wszystko to nas rozwinęło, zdobyliśmy wiele nowych kompetencji. Opowiadał o tym nasz fotoreportaż, który mogliście Państwo zobaczyć w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Murowana Goślina. Natomiast wyniki naszej kilku miesięcznej pracy prezentujemy teraz w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” w ramach „Galerii na Wzgórzach”.

Julia Grabińska

Projekt „Jestem tutaj, zobacz taki jestem” dostał dofinansowanie z programu „Równać szanse”, który jest Programem Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundacje CIVIS POLONUS

Partnerzy:

Wystawa czynna do 15 maja 2023 r. w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza”.