„Kogut, Pani Twardowska i przyjaciele „

To mix z tytułów utworów naszej finałowej trójki recytatorów, która zwyciężyła Eliminacje Gminne XXIII Powiatowego Konkursu  Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych „Wiosenne Przebudzenie”.

Eliminacje Gminne odbyły się 20 kwietnia br. w sali ośrodka kultury. Od lat jesteśmy zachwyceni poziomem recytacji i zdajemy sobie sprawę jak wiele pracy muszą wykonać uczniowie i ich opiekunowie, aby osiągnąć takie rezultaty.

Konkurs przebiega w trzech etapach: eliminacje szkolne, eliminacje gminne i eliminacje powiatowe. Zaskoczyły nas, interesujące teksty, oczywiście klasycy poezji dziecięcej jak Jan Brzechwa , Julian Tuwim czy Wanda Chotomska będą zawsze „modni”, ale cieszymy się, że młodzież czy też nauczyciele poszukują czegoś nowego. Jury w składzie: Hanna Prokopiak, Agnieszka Kajdaniak i Agnieszka Szymańska- Wojtera postanowiło: po wysłuchaniu prezentacji recytatorskich  w grupie najmłodszej (uczniów z klas podstawowych 1 – 3) postanowiło wyróżnić: Tomasza Chwała ze Szkoły Podstawowej w Białężynie, Oliwię Sakowicz, Konrada Kaźmierczaka i Marylę Kosterkiewicz ze Szkoły Podstawowej  w Długiej Goślinie.
Nominację do finału przyznać Gai Szpot ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.

Po wysłuchaniu prezentacji recytatorskich  w grupie młodszej (uczniowie  z klas podstawowych 4-6 ) jury postanowiło wyróżnić: Wiktorię Łasek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Michalinie Domagalskiej ze Szkoły Podstawowej w Białężynie i Cezarego Jarnuta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie.
Nominację do finału przyznać Judycie Wachowskiej ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie.

Po wysłuchaniu prezentacji recytatorskich w grupie starszej (uczniowie z klas podstawowych  7-8 ) jury postanowiło wyróżnić Joannę Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.
Nominację do finału przyznać Mateuszowi Chwał ze Szkoły Podstawowej w Białężynie.

Każdy z uczestników naszego konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i torbę z  pięknymi upominkami, które przygotował Referat Promocji i Funduszy Zewnętrznych Gminy Murowana Goślina. Jeszcze raz dziękuję  wszystkim recytatorom, nauczycielom, opiekunom i rodzicom. Dzięki takim osobom jak  Wy, można pokolorować świat „słowem”. Dziękuję naszym wspaniałym jurorkom .Trzymamy mocno kciuki za naszą finałową trójkę Gaję, Judytę i Mateusza, reprezentantów naszej gminy w Wielkim Finale XXIII Powiatowego Konkursu  Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych „Wiosenne Przebudzenie”.

Tekst: Agnieszka Szymańska- Wojtera
Fot. Tomasz Mizgier