„Jedna rzecz, która może zaćmić  twoje problemy to taniec” – James Brown

Po raz szesnasty z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie zorganizował Pokazy Taneczne, które odbyły się 27 kwietnia br. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie. Na tegorocznych pokazach wystąpiło ponad 200 tancerzy z terenu naszej gminy!

Poziom zaprezentowanych często kilkuminutowych występów był różnorodny, ale widok uśmiechniętych i przejętych adeptów sztuki tańca  i rodziców był bezcenny. Mogliśmy podziwiać układy tańca: baletowego, współczesnego, break -dance, dancehallu czy mini widowisk ruchowo-tanecznych.

Jesteśmy dumni, że mamy tak uzdolnioną młodzież i dzieci. Dzięki ich tanecznej pasji, którą rozwijają i potrafią się nią dzielić (a to nie jest łatwe), my mamy okazję spędzić energetyczne popołudnie. By podziwiać, wspierać i cieszyć się razem z nimi z ich osiągnięć tanecznych.

Na zakończenie Pani Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Justyna Radomska i dyrektor ośrodka kultury Sławomir Heinrychowski wręczyli  statuetki dla każdej szkoły biorącej udział w pokazach. Instruktorzy otrzymali podziękowania w formie pamiątkowego dyplomu, a każdy zespół torbę ze słodkościami. Dla wszystkich uczestników i instruktorów grup wielkie brawa i podziękowanie za ich ogromny wkład pracy. Szczególne wyrazy uznania chciałabym skierować do rodziców i opiekunów dzięki Wam możemy co roku podziwiać cudownych tancerzy i poczuć niesamowitą atmosferę podczas pokazów.

Do zobaczenia  za rok

Agnieszka Szymańska- Wojtera

Fot: Tomasz Mizgier

W pokazach udział wzięli:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie reprezentowana przez:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie reprezentowana przez:

Warsztat Terapii Zajęciowej w Murowanej Goślinie reprezentowany przez

Szkoła Tańca SARDES ARTE reprezentowana przez:

Studio Wysiłku Artystycznego EFFORT reprezentowane przez: