„Co powie tata, zielony wąsaty ogórku?”

Po raz XXVI rozbrzmiał w Murowanej Goślinie Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków  Czerwonak 2023. Nasz ośrodek kultury jest organizatorem Eliminacji  Gminnych i Eliminacji Powiatowych. W dniu 11 maja br. odbyły się Eliminacje Gminne, które odbyły się w ośrodku kultury przy ul. Mściszewskiej 10. Jury miało za  zadanie wyłonić czwórkę wokalistów, którzy będą reprezentować naszą gminę na Eliminacjach Powiatowych 12 maja  br.  Zadanie na pozór wydawało się dość proste, dopóki nasze przedszkolaki nie zaczęły śpiewać. Poziom okazał się bardzo wysoki, dobrane utwory do wieku, zachwycające wykonania.  W sumie wystąpiło 20 wokalistów. Jury w składzie; Przewodniczący  – Sławomir Heinrychowski, Magdalena Kaniewska i Agnieszka Szymańska- Wojtera po wysłuchaniu 20 prezentacji w ramach Eliminacji Gminnych postanowiło przyznać Nominację do Eliminacji Powiatowych Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2023:

1. Hannie Gruszce  – Przedszkole „Promyk” w Murowanej Goślinie,
  2. Julii Kwiatkowskiej – Przedszkole „Promyk” w Murowanej Goślinie,
  3. Hannie Nowak – Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Przebędowie,
  4. Cecylii Licznerskiej – Przedszkole „Leśna Gromada” w Rakowni.

Wyróżnić: Felicję Marszałek (Przedszkole „Promyk” w Murowanej Goślinie), Ninę Sordyl (Przedszkole „Słoneczko” w Murowanej Goślinie), Gabrysię Górną (Przedszkole „Groszek” w Murowanej Goślinie).

Każdy solista, otrzymał z pamiątkowy dyplom i upominek, a osoby wyróżnione i nominowane tradycyjnie misie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim solistom za wspaniałą atmosferę i popisy wokalne. Słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli, opiekunów i rodziców za ogromny wkład pracy. Za naszą reprezentację trzymamy mocno kciuki na Eliminacjach Powiatowych XXVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2023.

Tekst: Agnieszka Szymańska- Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier