42 urodziny „Canzony”

W niedzielę 8 października br. w auli szkoły przy ul. Mściszewskiej odbył się koncert z okazji 42.urodzin Chóru Dziewczęcego „Canzona”. Urodziny „Canzony” to tradycyjne podsumowanie rocznej działalności. Koncert poprowadziła prof. Elżbieta Wtorkowska. Wspominała o minionym roku, wydarzeniach koncertach, festiwalach, konkursach, spektakularnych sukcesach działających obecnie dwóch chórów – dziewczęcego pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej i żeńskiego pod kierunkiem prof. Elżbiety Wtorkowskiej. W czasie koncertu, publiczność mogła obejrzeć prezentację osiągnięć i działalności w minionym sezonie kulturalnym, którą przygotował Tomasz Mizgier. Koncert składał się ze zróżnicowanego repertuaru od muzyki sakralnej po rozrywkową.

Pełną wzruszenia chwilą był utwór o pokoju, którego publiczność wysłuchała na stojąco trzymając się za ręce. Pieśń tę dedykowano pokojowi światowemu łącząc się myślami z ofiarami ostatnich ataków terrorystycznych w Izraelu. Chórom akompaniowała na pianinie Weronika Jarzyńska-Pluta. To miłe jesienne spotkanie chórzystek z publicznością jest okazją do podsumowania i zaprezentowania najlepszych z najlepszych kawałków artystycznego tortu urodzinowego, którym „Canzona” serdecznie dzieli się z publicznością od lat. Oczywiście ten prawdziwy, słodki tort też był, ufundowany przez radnego Powiatu Poznańskiego Jarosława Dobrowolskiego. Podziękowania za wspaniały koncert złożyli: Ksiądz Proboszcz Sławomir Jessa, Justyna Radomska Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina. Wdzięczna i pełna podziwu dla artystycznego kunsztu zespołów goślińska publiczność zaśpiewała z najlepszymi życzeniami na przyszłość swojej „Canzonie” „Sto lat”. Koncert urodzinowy odbył się w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Stefański