Co się dzieje po drugiej stronie kuli ziemskiej

Ośrodek Kultury przy ul. Mściszewskiej 10 gościł hinduskiego muzyka i aktora Mandara Purandare. Za sprawą nastrojowych dźwięków tabli, klarnetu i harmonii, połączonych z egzotycznymi obrazami, przeniósł publiczność w sam środek Indii, kraju pełnego magii.

Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w opowiadanych historiach, wcielały się m.in. w role aktorskie.
Po reakcjach publiczności można śmiało stwierdzić, że zabawne i pouczające przypowieści silnie oddziaływały na zmysły wzroku i słuchu. Baśnie prezentowane podczas spektaklu były cennym źródłem poznania indyjskiej kultury.

Na spektakl zaprosił Barak Kultury oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Dziękujemy Barakowi Kultury za poszerzenie naszych horyzontów!

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier

Mandar Purandare – urodził się w Pune, w Indiach. Od dzieciństwa ma kontakt ze sceną i aktorstwem. Występował w języku marathi, hindi, niemieckim. Po przyjeździe do Poznania współpracuje m.in. z Teatrem Nowym, gdzie ostatnio grał rolę Fortynbrasa w „Hamlecie”. Ma również własne projekty performatywne. Działa także na scenie muzycznej. Jest wykładowcą języka hindi na UAM w Poznaniu. Muzyk, aktor, tłumacz, wielbiciel kwiatów, przyrody i ludzi.