Babcia Zosia na uniwersytecie

To tytuł siódmej edycji biesiady, na którą zaprosił ośrodek kultury w niedzielę 22 października br. Pomysłodawcą i wykonawcą tego wydarzenia jest zespół śpiewaczy PZERiI „Goślinianka” pod kierunkiem Alicji Duszczyk. Tym razem zespół zabrał goślińską publiczność na niezwykłą sesję egzaminacyjną. Do egzaminów „wkuwała” tytułowa babcia Zosia (Zofia Zielonacka) ku ogromnemu zdumieniu wnuczki Asi (Joanna Kaczmarczyk). Po wielu rodzinnych perypetiach, przerywanych piosenkami babcia Zosia kończy sesję i z rąk najznaczniejszego profesora Ambrożego Kleksa (Andrzej Korzeniowski) otrzymuje dyplom ukończenia studiów. Po finałowym utworze „Tu jest Twoje miejsce” publiczność, która fantastycznie się bawiła zgotowała artystom owacje na stojąco. „Gośliniance” towarzyszył jak zawsze Artur Duszczyk na fortepianie a gościem specjalnym był Zespół Instrumentalny Ogniska Artystycznego działającego przy Goślińskim Ognisku Artystycznym pod kierunkiem Alicji Duszczyk. Nie ważny jest wiek, liczą się chęci i stan ducha. Patrząc na „Gośliniankę” na jej chęci i dystans do siebie to dwudziestolatki!

Na zakończenie koncertu gratulacje i słowa uznania wszystkim artystom złożyła Burmistrz Justyna Radomska, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Przemysław Popiak i radna Elżbieta Walczak. Dyrektor ośrodka kultury Sławomir Heinrychowski wręczył słodki upominek dla każdego zespołu.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje i wyrazy uznania składamy dyrygentce Alicji Duszczyk za dowcipny scenariusz, reżyserię i przygotowanie obu zespołów. Za program łączący pokolenia. Wielkie brawa dla Joanny Kaczmarczyk, Natalii Sadik i dla wszystkich młodych, pełnych zaangażowania muzyków. Serdeczne podziękowania dla Artura Duszczyka i dla Teresy Pilipczuk za stroje. A zespołowi „Gośliniance” życzymy jak najwięcej tak udanych koncertów.

Tekst: Agnieszka Szymańska- Wojtera

Zdjęcia:Tomasz Mizgier