Świąteczny Turniej Szachowy

W niedzielę 17 grudnia w Ośrodku Kultury w Murowanej Goślinie został zorganizowany Świąteczny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży.

Na turniej zapisało się ponad 30 młodych adeptów tej królewskiej gry, lecz ze względu na okres wzmożonej zachorowalności w okresie zimowym do turnieju przystąpiło 22 zawodników reprezentujących kilka miejscowości z Wielkopolski.Turniej odbywał się w 2 kategoriach wiekowych do lat 10 i do lat 18.Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, grano tempem po 10’+5″ na partię dla zawodnika. Przedstawiamy najlepszych zawodników w każdej kategorii:

Kategoria do lat 10:

Kategoria do lat 18:

Link do wyników całego turnieju:

chessmanager.com/tournaments/4941014205202432/players

Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzech najlepszych w każdej kategorii otrzymało również nagrody rzeczowe oraz upominki związane z Murowaną Gośliną. Wręczono również nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju, którą otrzymał 5 letni mieszkaniec naszej gminy Jan Kujański. Dyplomy i nagrody wręczali: sędzia turnieju Pan Łukasz Malinowski oraz kierownik Ośrodka Kultury Tomasz Mizgier. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i podziękowania za przybycie oraz wspaniałą sportową postawę. Do zobaczenia na kolejnych turniejach w Murowanej Goślinie.

Tekst: Tomasz Mizgier
Zdjęcia: Kamil Mizgier, Tomasz Mizgier

Wszystkich, chcących nauczyć się grać w szachy albo rozwijać swoje umiejętności szachowe zapraszamy na zajęcia w czwartki o 16.00 do Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie przy ul. Mściszewskiej 10.