XXV Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach

10 marca 2024 r. w Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie odbyły się jubileuszowe XXV Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach. Od kilku lat turniej nasz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szachistów, nie tylko miejscowych, ale również graczy z innych powiatów i województw. W tym roku do rywalizacji o tytuł Mistrza Murowanej Gośliny przystąpiło w grupie seniorów – 37 zawodników (w tym jedna pani), natomiast w grupie juniorów – 20 młodych szachistów (w tym 5 dziewcząt).

W obu grupach zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, po siedmiu rundach wyłoniono najlepszych zawodników.

W kategorii seniorów w turnieju otwartym Open A najlepsi okazali się:

W turnieju juniorów do lat 18 Open B pierwsza trójka to:

Linki do wyników turnieju:

XXV Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach Szybkich. – ChessManager

XXV Otwarte Mistrzostwa Gminy Murowana Goślina w Szachach Szybkich – JUNIORZY. – ChessManager

Najlepszym Gośliniakiem został Jan Czarnecki. Warto wspomnieć o jednym z uczestników turnieju – Michale Mazurkiewiczu, który jest dwukrotnym Mistrzem Świata w szachach podwodnych.

Na zakończenie turnieju Sławomir Heinrychowski – dyrektor Centrum Kultury i Sportu oraz Jarosław Wiśniewski – sędzia zawodów wręczyli dyplomy, statuetki, nagrody pieniężne dla zwycięzców oraz upominki dla najmłodszego i najstarszego szachisty.

Sędzią głównym zawodów był Jarosław Wiśniewski – sędzia szachowy klasy międzynarodowej oraz Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny w kategorii seniorów:

Do zobaczenia za rok w marcu!

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier