home

Warsztaty plastyczne

pracownia_rysunku_i_malarstwa.gifProwadzący Bartłomiej Stefański

Pracownia malarstwa i rysunku to fascynujące miejsce spotkania ze sztukami pięknymi.
 W starych, naznaczonych duchem tajemniczości i przesiąkniętych legendami o dawnym ekscentrycznym właścicielu salach XIX wiecznego pałacu, do dziś zdarzają się niewytłumaczalne zjawiska.

Pracownia to miejsce wspólnoty artystycznej, a zarazem miejsce odkrywania sensu i wartości indywidualnego tworzenia.
Celem działalności pracowni jest rozwój wrażliwości artystycznej uczestników zajęć, pobudzenie ich twórczej aktywności, pogłębianie świadomości artystycznej i kulturalnej.

Historia pracowni sięga początków istnienia Klubu Osiedlowego Zielone Wzgórza. W latach swojej działalności wychowała kilku malarzy, artystów którzy właśnie tutaj pierwszy raz wzięli do ręki pędzel, a dziś po ukończeniu Liceum Plastycznego, Akademii Sztuk Pięknych zawodowo zajmują się sztuką. Stąd wyszli również ludzie innych profesji, którzy z naszych spotkań wynieśli cenną, wyróżniającą ich w czasach kryzysu wartości wrażliwość na sztukę,  niezależność myślenia i kreatywność.

Prace uczestników zajęć zobaczyć możemy na wystawach zbiorowych i indywidualnych: corocznym przeglądzie twórczości amatorskiej ARA , wystawach w Galerii na Wzgórzach i MGOKiR . Uczestnicy odnoszą indywidualne sukcesy prezentując swoją twórczość również poza naszym miastem.

Od roku 2009 pracownia zaczęła działalność scenograficzną, projektowania kostiumu, budowy lalki, budowy dekoracji teatralnej.
Pracownia związana jest z Widowiskiem Dzieje Murowanej Gośliny i włącza się w projekt wychowania przyszłych pokoleń  współtwórców widowiska .

kontakt tel. 606 10 24 52

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII: /galeria/thumbnails-299.html