home

Zespół wokalny w Długiej Goślinie

Dyrygent Józef Kasprzak

Kierownik Krystyna Ługowska

Zespół wokalny w Długiej Goślinie powstał jesienią 1998 roku. Chociaż członkinie zespołu są w różnym wieku i pracują w różnych zawodach łączy je pasja amatorskiego uprawiania różnorodnej muzyki od sakralnej, patriotycznej, ludowej do utworów klasycznych.

Założycielem i kierownikiem zespołu jest mgr Józef Kasprzak, który opracowuje większość utworów. W latach 2004 – 2008 zajęcia z emisji głosu prowadziła Urszula Walczak – Skolmowska, solistka Opery Wrocławskiej.

Zespół występował na różnych imprezach, takich jak: dożynki, Jarmark św. Jakuba, Targ Wiejski, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Goślińskie Kolędowanie. Trzykrotnie brał udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Szantowej w Ogrodzie Tolerancji Arkadego Fiedlera. Uczestniczył dwukrotnie w Powiatowym Przeglądzie Chórów w Luboniu oraz w Tarnowie Podgórnym. Do największych sukcesów zespołu można zaliczyć koncerty: w 2005 r. na III Letnim Festiwalu Muzycznym „Musica sacra Musica profana” w Długiej Goślinie, gdzie wykonał fragmenty „Stabat Mater” Pergolesiego przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego „Prima Vista” oraz w 2007 r. na V Festiwalu „Musica sacra Musica profana” śpiewając wraz z towarzyszeniem muzyków z Poznania utwory maryjne.

Od 2006 r. zespół wokalny działa w strukturze ośrodka kultury w Murowanej Goślinie. W  listopadzie 2008 roku zespół obchodził jubileusz 10 lecia.

zespol-wokalny-dluga-goslina.jpg