home

Teatrzyk ‚Zielona Goś’

Prowadzący Marcin Matuszewski

Zespół powstał w 2002 r. w Szkole Podstawowej nr 2 i skupiał uczniów tej szkoły. Założycielami byli Jerzy Hamerski twórca poznańskich "Łejerów" oraz Marcin Matuszewski. Od 2003 r. „Zielona Goś" działa przy MGOKiR. Zielona Goś z  założenia była teatrzykiem wokalnym, lecz późniejsze potrzeby zweryfikowały charakter grupy i śpiew stał się jedynie dodatkową formą działalności. 23 czerwca 2004 r. odbyła się premiera spektaklu "Krześlaki" do wierszy Joanny Kulmowej. Było to pierwsze większe przedstawienie grupy. Spektakl prezentowany był uczniom goślińskich szkół.

Większość spektakli teatrzyk Zielona Goś realizuje na potrzeby widowiska rozrywkowego prezentowanego mieszkańcom Murowanej Gośliny „Kulturalne Szabada".  Oprócz tego „Emil ze Smalandii" w oparciu o książkę Astrid Lindgren oraz „Lokomotywa" według Juliana Tuwima.

Co roku grupa wyjeżdża na warsztaty teatralne po zakończeniu roku szkolnego.

Obecnie grupa liczy 18 uczestników w wieku od klasy I podstawowej do II gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych i odważnych na tyle aby na scenie przed szeroką publicznością zaprezentować swój kunszt aktorski…

W dniach 4-6 czerwca  2009 dzieci z teatrzyku „Zielona Goś” wybrały się na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych MINIATURY do Opola. Zaprezentowali tam spektakl "Emil ze Smalandii" na podstawie książki Astrid Lindgren.

Kontakt do prowadzącego : 601 614 726

zielona-gos.jpg