Gościnny Przegląd Orkiestr Dętych

Upalna pogoda towarzyszyła uczestnikom i widzom Gościnnego Przeglądu Orkiestr Dętych zorganizowanego przez Ośrodek Kultury wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Zielone Wzgórza”.

W sobotnie popołudnie 26 maja 2007 r. gościliśmy na Nowym Rynku następujące zespoły:

Niestety wśród występujących zabrakło gospodarza i inicjatora przeglądu – Orkiestry Dętej OSP w Murowanej Goślinie.

Po uroczystej inauguracji każdy zespół zaprezentował się w półgodzinnym recitalu. Orkiestry dęte z Obornik i Tarnowa Podgórnego wzbogaciły wrażenia muzyczne o czysto estetyczne, wystąpiły z towarzyszeniem dziewczęcych zespołów tanecznych. Piękne dziewczęta pięknie tańczyły w pięknych strojach. Czegóż więcej potrzeba? Strażacka orkiestra z Kościana wprawdzie bez dziewcząt, ale również przygotowała repertuar typowo rozrywkowy. Na zakończenie przeglądu wystąpił big-band „Commers Band” doskonale wpisując się w nastrój wspólnej muzycznej zabawy.

Do zobaczenia z „dęciakami” już za rok!

Lucyna Bełch