Wystawa Marka Szewczyka

W dniach od 7  do 21 maja 2010 r. w Galerii w Pałacu  odbyła się wystawa malarstwa i obiektów przestrzennych autorstwa Marka Szewczyka. Marek Szewczyk jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zajmuje się kształtowaniem przestrzeni.

W pracach przedstawionych na wystawie przestrzeń owa jest modyfikowana albo za pomocą przedmiotów przestrzennych determinujących otoczenie, albo na płaszczyźnie, w obrazach gdzie kompozycyjnie autor bawi się niejako warstwami przestrzeni z których składa nową strefę do zagospodarowania myślą, kontemplacją pewnych filozoficznych znaczeń, którymi nacechowana jest każda z prac autora. Marek Szewczyk znany jest goślińskiej publiczności z udziału w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim  Puszcza Zielonka w Pławnie. Na co dzień jest państwa sąsiadem bowiem mieszka i pracuje w Pławnie.
Bartłomiej Stefański