home

Wielki sukces Gośliniaka !

Marek Szewczyk, artysta rzeźbiarz, mieszkaniec naszej gminy, znany z plenerów rzeźbiarskich i malarskich oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych w goślińskich galeriach sztuki zajął pierwsze miejsce w konkursie głównym 11 Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej STIHL POZNAN ICE FESTIVAL. Ten festiwal od lat cieszy się ogromną popularnością. Poznaniacy czekają co roku na zimę, mróz i rzeźby lodowe na Starym Rynku. Zawody te wpisały się mocno w atmosferę zbliżających się świąt i wystawa pokonkursowa jest masowo odwiedzana przez tysiące turystów. Festiwal co roku przyciąga najsłynniejszych artystów z całego świata. W tym roku z Polski, Francji, Węgier, Kanady i Malezji. W konkursie głównym startuje dwanaście dwuosobowych zespołów, łącznie mają do dyspozycji kilkanaście ton lodu, temat jest dowolny. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb.

Marek Szewczyk w zespole z Piotrem Boroniem, artystą rzeźbiarzem wykonali zaprojektowaną przez Marka zwycięską rzeźbę. Marek Szewczyk od lat współpracuje z Pracownią Sztuki naszego Ośrodka Kultury. Jest uczestnikiem plenerów malarskich i wielu zbiorowych realizacji wystawienniczych na terenie naszej gminy. Pochwalić możemy się drobnym faktem z działalności pracowni sztuki w MGOKiR przy ul. Mściszewskiej, albowiem u nas powstał szkic, mustro wykorzystywane w procesie powstawania rzeźby. Marek część zadania zrealizował w przestrzeni pracowni przy ul. Mściszewskiej. Powiększał z małego szkicu za pomocą powiększalnika cyfrowego do rozmiaru około dwóch metrów na papier sylwety, które potem trafiły na bryły lodowe już na miejscu realizacji. Uczestnicy zajęć plastycznych mieli okazję poznać część procesu twórczego i technologicznego pracy artysty. Cieszymy się, że mieliśmy swój mały udział w tym sukcesie i gratulujemy koledze wygranej!

Bartłomiej Stefański