600 rocznica Bitwy pod Grunwaldem – twórcza integracja gmin Powiatu Poznańskiego

23 lipca 2010 r. w Mosińskim Ośrodku Kultury odbyła się impreza upamiętniająca wydarzenia z 1410 r. w 600 rocznicę bitwy pod Grunwaldem zatytułowana „ 600 rocznica Bitwy pod Grunwaldem- twórcza integracja gmin Powiatu Poznańskiego”.

600_rocznica.jpg

W projekcie uczestniczyło 17 przedstawicieli poszczególnych instytucji kultury Powiatu Poznańskiego. Każda z 17 gmin Powiatu Poznańskiego zaproszona została do udziału w tworzeniu wspólnego dzieła, którym jest odtworzenie obrazu „ Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Murowaną Goślinę reprezentowało czworo artystów: Marlena Majchrzak, Jarosław Kosakowski, Łukasz Szydłowski, Bartłomiej Stefański. Praca o wymiarach 214×110 cm. została wykonana techniką mieszaną na desce, weszła wraz z 16 pozostałymi pracami w skład  całości obrazu  o wymiarach 428x 990 cm.

Bartłomiej Stefański