Eliminacje Gminne do XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej

Eliminacje Gminne do XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Czerwonak 2011, odbyły się 5 maja 2010 r. w sali Ośrodka Kultury przy ul. Poznańskiej 16. Wśród zabytkowych kamieniczek, małe przyjęcie urządziły sobie misie…. Towarzyszyły im wspaniałe występy wokalne dzieci z przedszkoli gminy Murowana Goślina. Nie zapomniane i żywe  piosenki przedszkolne, ubarwione wspaniałymi strojami a przede wszystkim brawurowo wykonane sprawiły występującym jak i słuchającym wspaniała ucztę muzyczną.

przedszkolna_0176.jpg

W Eliminacjach Gminnych wzięły udział dzieci z przedszkoli: „Promyk”, „Słoneczko”, Klubu Przedszkolaka,  „Leśne Skrzaty” z  Przebędowa i „Koniki Polne” z Długiej Gośliny. Wszystkim wykonawcom chcielibyśmy złożyć serdeczne gratulacje, a rodzicom i opiekunom wyrazy uznania i podziękowania. Dzieci były doskonale przygotowane, repertuar adekwatny do wieku wykonawcy.

Dlatego oceniającym było trudno wyłonić zwycięzców. Jury w składzie Mateusz MJ Sibilski,  Barbara Szymańska i Agnieszka Szymańska – Wojtera postanowiło po wysłuchaniu 18 prezentacji, wyróżnić Gaję Bromberek, Aleksandrę Nowicką, Kacpra Jarzyńskiego i Michała Sieberta.

Nominowało do dalszego etapu Oliwię Grządzielewską, Antoninę Naskręt, Elizę Sadik i Sarę Wolniewicz. Ta czwórka będzie reprezentować naszą gminę na Eliminacjach Powiatowych, które odbędą się 9 maja 2011 r. w naszym ośrodku kultury. Nominowanym gratulujemy i trzymamy kciuki życząc udanych dalszych występów.

Agnieszka Sz- W.