Eliminacje Powiatowe XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków

Wzorem ubiegłych lat nasz ośrodek kultury miał przyjemność organizować Eliminacje Powiatowe XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków, które odbyły się 9 maja br.

Po raz kolejny do naszego ośrodka  z Powiatu Poznańskiego przyjechali,  nietuzinkowi artyści. Jest to szesnasta edycja festiwalu, który przebiega w czterech etapach. Gościliśmy dzieci z Kostrzyna, Komornik, Kleszczewa, Mosiny , Czerwonaka  i Murowanej Gośliny.

przedszk_3262.jpg

Wspaniałe piosenki, bardzo dobrze dobrane i adekwatne do wieku wokalistów. Estetyka wykonawcza i tak zwany ogólny wyraz artystyczny  każdego uczestnika był na najwyższym poziomie. Do tego autentyczna radość ze śpiewania sprawiła,  że zgromadzona publiczność i jury została oczarowana przez młodych artystów.

Jury miało duży problem z wyłonieniem tylko piątki dzieci, które przechodziły do dalszego etapu. Niestety taki jest regulamin i należało to zrobić. Jury w składzie Mateusz MJ Sibilski – przewodniczący, Barbara Szymańska i Agnieszka Szymańska – Wojtera postanowiło wyróżnić:

Sarę Wolniewicz  reprezentantkę gminy Murowana Goślina, Urszulę Rajtan reprezentantkę gminy  Komorniki, Alicję Kurowską reprezentantkę gminy Kostrzyn i Julię Kniat reprezentantkę gminy  Kleszczewo.

Natomiast do dalszego etapu  nominowano:

Ta piątka  będzie reprezentować Powiat Poznański na Eliminacjach Rejonowych, które odbędą się 29 maja w Obornickim Ośrodku Kultury o godz. 15.00.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom tak udanych występów. Za naszą powiatową reprezentację trzymamy mocno kciuki i do zobaczenia za rok.

Agnieszka Szymańska -Wojtera