home

Eliminacje Powiatowe XV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków

Po raz kolejny nasz ośrodek kultury miał przyjemność gościć nietuzinkowych artystów – śpiewaków, wspaniałych przedszkolaków z terenu Powiatu Poznańskiego. Jest to piętnasta edycja festiwalu, który przebiega w w czterech etapach. Eliminacje gminne, powiatowe, rejonowe i finał. 

Od samego początku istnienia festiwalu organizujemy eliminacje gminne i powiatowe. W tym roku gościliśmy dzieci z Dopiewa, Czerwonaka, Komornik, Kostrzyna, Tarnowa Podgórnego, Rokietnicy , Swarzędza i oczywiście reprezentacja naszej gminy. Przepiękne melodie, nietuzinkowe interpretacje i radość ze śpiewania sprawiło że zgromadzona publiczność została oczarowana przez młodych artystów. Jury w składzie Mateusz MJ Sibilski – przewodniczący, Marcin Matuszewski i Agnieszka Szymańska – Wojtera postanowiło wyróżnić:
Michalinę Aniołę, Julianę Ilnicką, Julię Trepińską i Kacpra Gasika.

Natomiast do dalszego etapu nominowano: Martynę Kajetańczyk  reprezentantka gminy Swarzędz, Wojciecha Murasa reprezentant Komornik, Ninę Pomykalską z gminy Dopiewo i Zuzannę Zamęską ze Swarzędza.

Ta czwórka będzie reprezentować Powiat poznański na Eliminacjach Rejonowych, które odbędą się 30 maja w Obornickim Ośrodku Kultury o godz. 15.00.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok.