Pasjonujący finał „Wiosennego Przebudzenia”

30 marca spotkali się „najlepsi z najlepszych” recytatorzy Powiatu Poznańskiego. To oznaczać może tylko wyrównaną rywalizację i trudność w wyłonieniu laureatów. Jerzy Hamerski oraz Elżbieta Drygas będący w jury podkreślali wysoki poziom konkursu. Nie jest to kurtuazyjne stwierdzenie,  bywają oni na wielu tego typu imprezach, dzięki czemu mają właściwy punkt odniesienia. Mogę się podpisać pod tymi opiniami, ponieważ także zasiadałam w jury, byłam świadkiem i uczestnikiem profesjonalnych obrad polegających na rzetelnym argumentowaniu swoich wyborów. Muszę przyznać, że wyrażenie „podoba mi się” to o wiele za mało,  trzeba wziąć pod uwagę szereg wytycznych, dobór repertuaru – „czucie tekstu”, rozumienie tego o czym się mówi, technikę, dykcję, intonację oraz całą prezentację, każdy element ma znaczenie. Jury było raczej zgodne, wytypowaliśmy te same osoby, spieraliśmy się tylko co do miejsc, kto ma zająć 1,2,3. Gratulujemy laureatom a pozostałych uczestników prosimy, by się nie zniechęcali do poezji i wytrwale pracowali. Może się uda w przyszłym roku, a jeśli nie, to  niech czerpią radość i wzruszenie płynące z recytacji.

W grupie najmłodszej klasy 0-3
1 miejsce zajęła Zuzanna Długaszewska z gm. Dopiewo
2 miejsce zajął Tomasz Urbaniak z gm. Tarnowo Podgórne
3 miejsce zajęła Ewa Kaczorek z gm. Suchy Las

W grupie młodszej klasy 4-6
1 miejsce zajęła Monika Sztukiewicz  z gm. Tarnowo Podgórne
2 miejsce zajął Jan Miksztyn z gm. Czerwonak
3 miejsce zajęła Wiktoria Wolna z gm, Stęszew

W grupie najstarszej – gimnazjalnej
1 miejsce zdobyła Izabela Witkowska z gm. Mosina
2 miejsce zdobyła Justyna Machaj z gm. Suchy Las
3 miejsce zdobyła Anna Hejman z gm. Stęszew

To już był XIII Powiatowy Finał Konkursu Recytatorskiego zorganizowany przez ośrodek kultury w Murowanej Goślinie. Jak zwykle nagrody ucieszyły laureatów, a gadżety przekazane przez Powiat Poznański sprawiły dzieciom radość.

M.T.