Goślińska kulturalna zajawka w the rootz

W sobotę 14 kwietnia 2012 r. w centrum zajawki  The Rootz w Poznaniu miał miejsce wernisaż prac goślińskiego artysty Jarosława Kosakowskiego. The Rootz to firma oraz stowarzyszenie, którego misją jest promowanie, edukacja i wszelkiego rodzaju działania skupiające się wokół kultury współczesnej. Ten kultowy klub prowadzi grupa młodych osób wywodzących się z różnych dziedzin sztuki.  Wspólnie  tworzą nową formę działań artystycznych  i promocji sztuki w Poznaniu.  Lokal został pozyskany od miasta w wyniku konkursu „ Lokale na kulturę” i jest najmowany za symboliczną złotówkę.

Jarosław Kosakowski w The Rootz  pokazał portrety zebrane pod tytułem „Fejsbuk” wykonane w technice akrylu na płótnie. Przypomnę, że do niedawna mogliśmy oglądać jego malarstwo w Galerii w Pałacu w Murowanej Goślinie.  Wystawa doszła do skutku dzięki współpracy z Pracownią artystyczną Furiosa . Pokaz w The Rootz  uświetnił występ zespołu jazzowego Bartłomieja Zgolusa.  Jest to już druga wystawa goślinianina w tej galerii. W październiku ubiegłego roku swoje prace prezentował tam Jakub Kujawa znany z wystaw w galerii naszego Ośrodka Kultury, podobnie jak Jarosław Kosakowski uczestnik zajęć plastycznych naszej pracowni.

Jarosław Kosakowski „fejsbuk”

Musicie koniecznie zobaczyć tę wystawę!

Kierujcie się na The Rootz, Poznań, ul. Kazimierza  Kantaka  4

Polecam , zapraszam!  Bartłomiej Stefański