UFO W Murowanej Goślinie

W niedzielę 17 czerwca  br. w hali sportowo-widowiskowej odbyło się już drugie teatralno-muzyczne widowisko muzyczne, tym razem pt. „Bliskie spotkania III stopnia – dzieje muzyki”. Organizatorami tego przedsięwzięcia był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, Pro Sinfonika – Koło Młodych Melomanów Klasa Muzyczna przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza i Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie.  Podobnie jak w ubiegłym roku na widowisku „Od poloneza do kankana” hala została wypełniona po brzegi, sprzedano wszystkie bilety. To niewątpliwy sukces organizatorów.

Ląduje statek kosmiczny, wychodzą UFOLUDKI, spotykają Ziemian zapewniając ich o pokojowej misji, chcą poznać naszą  kulturę. Następnie programują translokator historii i odwiedzają różne okresy  na Ziemi.

Zgromadzona publiczność  została zabrana razem z przybyszami z kosmosu w niezwykłą podróż muzyczną podczas której poznali historię i rozwój muzyki na przestrzeni dziejów. Wszystko rozpoczęło się od prehistorii, kiedy to  Grupa Realizacyjna „Beton” znakomicie wcieliła się w rolę  jaskiniowców. Podróż muzyczna przez kolejne epoki aż do współczesności była nie tylko poznawcza,  ale  także niezwykle żywa i  barwna.

Zachwycił rozmach,  gra aktorska, układy taneczne i przepiękne stroje. W całym przedsięwzięciu brało udział ponad 200 wykonawców.

Scenariusz napisała Barbara Pilarczyk i Jadwiga Maćkowiak, choreografia to dzieło Katarzyny Łukaszewicz.  Ogromne wrażenie zrobiła scenografia, pomysłodawca i realizator   to Bartek Stefański. Na czas widowiska nasza hala zmieniła się całkowicie, było rozgwieżdżone niebo, planety i olbrzymi statek kosmiczny.

Gościnnie wystąpił Chór Męski Akord Cechu Stolarzy w Swarzędzu – dyrygent Jadwiga Maćkowiak, oraz chóry: Dziewczęcy, Chłopięcy, Żeński, Kameralny Canzona – dyrygent Adrianna Wtorkowska – Kubińska.

Widowisko wyreżyserowała obdarzona niezwykłym kunsztem artystycznym Jadwiga Maćkowiak.

Podziękowania należą się wszystkim artystom, uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie, chórom, Grupie Realizacyjnej Beton, a także rodzicom i nauczycielom. Piękne kostiumy to dzieło:  Katarzyny Trojanowskiej, Renaty Och – Jankowiak, Justyny Siebert.   Multimedia i nagłośnienie imprezy przygotował  uczeń Gimnazjum nr  2 Mariusz Będziecha.  Na podkreślenie zasługuje też zaangażowanie w projekt Agnieszki Ogrodnik. Całość organizacyjnie i finansowo spiął Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.  Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Tomasz Łęcki i Dyrektor ośrodka kultury Arleta Włodarczak podziękowali  wszystkim wykonawcom.

Ci którzy nie byli niech żałują, mamy ogromny potencjał i ludzi którzy potrafią nie tylko marzyć, potrafią te marzenia realizować. Wielki brawa dla nich wszystkich – oto oni:

Ziemianie –  Olga Szewczyk, Karolina Sujecka, Karolina Szukała, Weronika Ancan, Tomek Puchowicz
UFO – Kasia Jędrzejewska, Julia Janiszewska, Marta Ogrodnik, Lynn Kucharczyk
Jaskiniowcy –  Grupa rekonstrukcyjna BETON
Apollo – Szymon Rosół
Papież Grzegorz Wielki – Grzegorz Lachowicz
Rycerz – Dorian Rasiak
Jan Sebastian Bach – Krzysztof Sadowski
Jerzy Fryderyk Haendel  – Tosia Bulińska
Antonio Vivaldi – Magda Dolińska

Uczniowie klas muzycznych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza,

Układy choreograficzne