Przegląd Zespołów Śpiewaczych po raz drugi gościł w Murowanej Goślinie

W dniu 14 lipca br. po raz drugi gościliśmy w Murowanej Goślinie zespoły śpiewacze. Przegląd rozpoczął się mszą św. w kościele pw. św. Jakuba, odprawioną przez ks. Mariusza Koroniewskiego, który skierował wiele ciepłych słów pod adresem śpiewaków. Nie odbył się planowany przemarsz do auli Gimnazjum nr 1ze względu na burzę i ulewę.

Inicjatorką zorganizowania przeglądu w naszym mieście była P. Bożena Rydzyńska, przewodnicząca KGW, zespół wokalny Goślińskie Chabry wspólnie z ośrodkiem kultury zajął się też organizacją przeglądu.

Zaproszenie przyjęły: Kleszczewianki (Kleszczewo), Chojanki (Chojno), Retro Cafe (Czerwonak), Złota Jesień (Kostrzyn), Złoty Kłos (Duszniki), Przemysław (Rogoźno), Goślinianka (Murowana Goślina), Goślińskie Chabry (Murowana Goślina) oraz Kapela Podwórkowa ,,Swoja Wiara’’ (Murowana Goślina).

Główne cele organizacji przeglądu, czyli: prezentacja, doskonalenie oraz konfrontacja umiejętności zespołów śpiewaczych, popularyzowanie muzyki biesiadnej i rozrywkowej, nawiązywanie kontaktów oraz wymiana doświadczeń zostały zrealizowane w 100 procentach. Prezentacjom zespołów przysłuchiwali się Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Kobus i Wiceburmistrz Marcin Buliński. Każdy zespól otrzymał kwiaty, dyplom i pamiątkową statuetkę. Całość poprowadził brawurowo i z wrodzonym wdziękiem prezenterskim Marcin Matuszewski

Arleta Włodarczak