Spotkanie artystów z grupy Strefa Wyobraźni z uczniami Gimnazjum nr 2

We wtorek 23 października 2012 r. w Galerii w Pałacu odbyło się spotkanie artystów z grupy Strefa Wyobraźni z uczniami  Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie. Grupę artystów reprezentowali :  malarka Anna Klimaszewska, absolwentka zakopiańskiego Technikum Tkactwa Artystycznego Anna Kruczkowska, malarz Janusz Biernacki i malarz Andrzej Kończal.

W spotkaniu uczestniczyło czterdziestu uczniów . Artyści opowiadali o swojej drodze twórczej, o ideach wiodących w ich twórczości. Odpowiadali na wiele pytań, czasem trudnych i czasem bardzo precyzyjnych , dotyczących technik  wykonywania prac . Zaproszeni goście z grupy artystycznej zaprezentowali próbkę możliwości wykorzystania niewielkich środków do wyrażania siebie poprzez sztukę zachęcając młodzież do tworzenia nawet w zeszytach szkolnych przy użyciu prostych narzędzi. Młodzi ludzie z gimnazjum zostali pozytywnie naprowadzeni na trop sztuki . Uświadomieni własnej wartości i potencjału, zachęceni do sięgnięcia po artystyczny sposób wyrażania swoich myśli wyszli ze spotkania z większą odwagą patrzenia na rzeczywistość w indywidualny, niepowtarzalny sposób. Artystom z grupy Strefa Wyobraźni chodziło o to , żeby przekazać młodym ludziom pewien drogowskaz jak żyć, nie tylko jako artysta, ale jako człowiek, że warto wykorzystać ten czas, który mamy na zaznaczenie swojej obecności, żeby pozostało po nas echo naszego ja w dziełach, które pozostaną po nas.

Przypominam ,że wystawę można jeszcze oglądać do 5 listopada.

Bartłomiej Stefański