home

Wystawa Grupy „Strefa Wyobraźni”

W piątek 5 października br. Galeria w Pałacu gościła artystów z grupy artystycznej Strefa Wyobraźni. Na otwarciu wystawy  można było porozmawiać osobiście z autorami prac, podzielić się refleksją na temat sztuki. Na otwarcie wystawy przyszło wielu reprezentantów środowiska plastycznego w naszym mieście artystów  i młodych adeptów sztuk plastycznych oraz miłośników sztuki i kolekcjonerów , którzy nabyli niektóre prace do swojej kolekcji.

Grupę Strefa Wyobraźni stanowią artyści różnych dziedzin sztuk plastycznych. Dominuje malarstwo. Można też zobaczyć rzeźbę, grafikę, tkaninę , rysunek i fotografię.  Artyści zrzeszeni w grupie są różnych profesji nie tylko plastycznej. Posługują się różnymi środkami wyrazu. Wystawa prezentuje różnorodność metod i reakcji twórczej na wiele ciekawych problemów i tematów. Właśnie ta różnorodność w jedności stanowi ciekawy efekt , zachęca do szerszego spojrzenia na twórczość i znalezienia w niej wieloaspektowości i różnorodności  myśli i znaczeń co już samo w sobie jest wielką wartością.

Uczestnicy prezentacji w Galerii w Pałacu:

Janusz Biernacki, Wiesław Bednarz, Danuta Czyżyk, Bożena Fibik – Beim, Maciej Hadrych, Oskar Kasperek, Anna Klimaszewska, Anna Kruczkowska, Andrzej Kończal, Jadwiga Pawelczak Elżbieta Radzikowska, Kazimierz Rafalik, Ruta Rypińska. Kuratorem grupy Strefa Wyobraźni jest Alicja Musiał.

Wystawę można zwiedzać po uprzednim skontaktowaniu się z MGOKiR  przy ul. Poznańskiej 16 lub tel. 61 8 122 120 od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do godz.  20.00 do 6 listopada 2012 r.

Zapraszam serdecznie

 

Bartłomiej Stefański