Ćwierć tysiąca tańczących z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Było to spotkanie z młodymi twórcami, którzy podążają za własną fascynacją.

Taniec, to wyraz napięcia między ruchem, a zatrzymaniem, emocją, a powściągliwością. Dla naszych tancerzy, to przede wszystkim fantazja i wolność.

Tak jak w ubiegłym roku pojawiły się układy taneczne przygotowane przez nauczycieli, ale też były układy opracowane przez uczniów. I te ostatnie zasługują na szczególną uwagę. Ważne jest aby młodzi ludzie wykazywali się swoją własną inwencją twórczą.

Tegoroczne Pokazy Taneczne były rekordowe, jeśli chodzi o ilość zgłoszonych uczestników, co prawda dwa zespoły nie dojechały, ale w sumie na parkiecie i scenie zatańczyło 254 tancerzy. To robi wrażenie!

Tradycyjnie pokazy otworzył i zamknął Zespół folklorystyczny „Goślinianie”, działający przy MGOKiR w Murowanej Goślinie. Kierownik tego zespołu Marzenna Karbowska jest też pomysłodawczynią tego tanecznego wydarzenia.

Zaprezentowały się zespoły ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nie mogło zabraknąć Zespołu Tanecznego Orkiestry Dętej OSP. Po raz pierwszy w przeglądzie udział wzięły dziewczynki z grupy baletowej. Była to najmłodsza formacja, która wzbudziła duży aplauz publiczności.

W imieniu Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie dziękujemy wszystkim zespołom za przyjęcie zaproszenia i udziału w IX Pokazach Tanecznych.

Serdeczne gratulacje i słowa uznania dla wszystkich tancerzy, nauczycieli i rodziców, którzy wspierają swoje pociechy w tej tanecznej przygodzie.

Na zakończenie naszego tanecznego show, każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom.

W tegorocznych pokazach udział wzięli:

Szkoła Podstawowa z Białężyna

Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie

Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie

reprezentowane przez:

Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie

reprezentowane przez Zespół „Zakręceni”.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie

reprezentowany przez:

Pokazy Taneczne odbyły się 26 kwietnia br. w auli Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie.

Agnieszka Szymańska- Wojtera