home

Zawracanie głowy nogami’ czyli pokazy taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

27 kwietnia 2007 r. już po raz trzeci, w Murowanej Goślinie, odbyły się pokazy taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, zorganizowane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Impreza ta jest okazją do zaprezentowania się licznych zespołów tanecznych, działających na terenie naszego miasta i gminy. Godny uwagi jest fakt, że pokazy taneczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok coraz więcej grup i formacji tanecznych pragnie zaprezentować przed publicznością swoje zdolności.

W tegorocznych pokazach udział wzięli:

  • Zespół „Maryneczki”, działający przy Szkole Podstawowej im. Leona Masiakowskiego w Białężynie zatańczył trzy tańce ludowe z różnych regionów Polski. Zespół prowadzi p. Anna Kaczmarek.
  • Zespół „Butterfly” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie zaprezentował układy tańca nowoczesnego. Opiekunem zespołu jest p. Ilona Sikorska.
  • Zespół taneczny „Hipolitki” z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie- układy tańca nowoczesnego i aerobiku grupowego. Zespół prowadzi p. Małgorzata Misiun.
  • Grupa Break Dance ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie prowadzona przez p. Ewę Kujawę.
  • Zespół Taneczny ze Szkoły Podstawowej w Mieścisku – reprezentant tańca nowoczesnego. Opiekunem zespołu jest p. Bernadetta Serwatka.
  • Zespół Taneczny Orkiestry Dętej OSP w Murowanej Goślinie „Marszoletki” wystąpił w repertuarze układów paradnych i marszy scenicznych. Zespół prowadzi p. Małgorzata Kwiatek.
  • Trzy grupy taneczne z Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie. Jedna z nich przedstawiła taniec towarzyski jive, dwie kolejne wystąpiły w układach tańca nowoczesnego. Opiekunem grup jest p. Dorota Schraube.
  • Zespół „Cebulki” ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie przedstawił układy aerobiku grupowego. Zespół prowadzi p. Sylwia Cebulska.
  • Zespół Tańca Nowoczesnego „Six Teen” z Boduszewa, który założyła i prowadzi Roksana Piątkowska
  • Zespół Folklorystyczny „Goślinianie” działający przy MGOKiR w Murowanej Goślinie zaprezentował wiązankę tańców kaszubskich. Instruktorem zespołu jest Marzenna Karbowska.

Gościem specjalnym tegorocznych pokazów tanecznych była para tańca towarzyskiego z Poznania, p. Joanna Kamińska i p. Bartosz Wesołowski. Wystąpili przed publicznością dwukrotnie, najpierw w programie tańców latynoamerykańskich, później przedstawili tańce standardowe.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zespołom i ich opiekunom za udział w pokazach tanecznych z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca i  zaprosić na kolejne w 2008r.

 

Marzenna Karbowska