Piątka najlepiej śpiewających przedszkolaków Powiatu Poznańskiego wybrana

Dwa dni po Eliminacjach Gminnych do XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2013 w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w dniu 10 maja odbyły się Eliminacje Powiatowe.

W eliminacjach powiatowych wzięły udział dzieci z Czerwonaka, Tarnowa Podgórnego, Kostrzyna Wlkp., Komornik, Mosiny, Pobiedzisk, Kleszczewa i Murowanej Gośliny. Przed jury zaprezentowało się 30 najlepszych solistów i solistek Powiatu Poznańskiego.

Jak należało się spodziewać na tym etapie, poziom prezentacji wokalnych był bardzo wysoki. Dobór repertuaru, estetyka wykonawcza oraz ogólny wyraz artystyczny zachwycał, trudno było wybrać tych najlepszych, którzy będą reprezentować nasz w Eliminacjach Rejonowych. Dlatego należą się podziękowania i słowa uznania dla rodziców i opiekunów, którzy tak dobrze przygotowali dzieci.

Jury w składzie: Jadwiga Maćkowiak – przewodnicząca, Joanna Szalbierz – Kędzierska i Patrycja Rogacka, po burzliwych obradach postanowiło wyróżnić:

nominować do Eliminacji Rejonowych:

Każdy uczestnik festiwalu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz małego misia, który jest „patronem” konkursu.

Serdecznie dziękujemy ośrodkom kultury z Powiatu Poznańskiego za współorganizację i zaangażowanie w przygotowanie eliminacji gminnych.

Oczywiście mocno trzymamy kciuki za naszą nominowaną piątkę, która wystąpi z w kolejnym etapie, 26 maja w Obornickim Ośrodku Kultury.

Agnieszka Szymańska – Wojtera