home

Biedroneczki są w kropeczki

Sala ośrodka kultury wypełniona po brzegi kibicami przedszkolaków biorących udział w Eliminacjach Gminnych do XXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2017, które odbyły się 9 maja br. Tłumnie przybyli rodzice, dziadkowie i koleżanki i koledzy z przedszkoli, którzy dopingowali swoich solistów. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 32 dzieci. Gościliśmy dzieci z: Przedszkola „Koniki Polne” z Białężyna, Przedszkola w Łopuchowie, Przedszkola „Raczek” z Rakowni, Przedszkola „Leśne Skrzaty” z Przebędowa, Przedszkola Publicznego „Promyk” z Murowanej Gośliny, Przedszkola Publicznego „Słoneczko” z Murowanej Gośliny, Przedszkola Niepublicznego „Groszek” z Murowanej Gośliny, Przedszkola Niepublicznego „Klub Przedszkolaka” z Murowanej Gośliny i Przedszkola Niepublicznego „Smocze Wzgórze” z Murowanej Gośliny.

Zadaniem jury było wyłonienie czterech osób, które będą reprezentować naszą gminę na Eliminacjach Powiatowych Powiatu Poznańskiego. Zadanie do łatwych nie należało! Wysoki poziom prezentacji , sprawił że jury miało duży problem z wyłonieniem finałowej czwórki.

Jury w składzie przewodnicząca – Alicja Duszczyk i Agnieszka Szymańska-Wojtera postanowiło przyznać nominację do Eliminacji Powiatowych Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2017:

  • Marii Bulińskiej Klubu Przedszkolaka z Murowanej Gośliny
  • Matyldzie Rolirad z Przedszkola „Groszek” z Murowanej Gośliny
  • Mai Tyborskiej z Przedszkola „Słoneczko” z Murowanej Gośliny
  • Mai Wyszyńskiej z Przedszkola „Raczek” z Rakowni

oraz wyróżnić:

  • Jakuba Klepackiego z Klubu Przedszkolaka z Murowanej Gośliny
  • Cecylię Kubińską z Klubu Przedszkolaka z Murowanej Gośliny
  • Małgorzatę Jakubowską z Przedszkola „Raczek” z Rakowni

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i maskotki z rąk dyrektor ośrodka kultury Arlety Włodarczak i przewodniczącej jury Alicji Duszczyk.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników, wyrazy uznania za przygotowanie dzieci opiekunom i rodzicom.

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Fot. Tomasz Mizgier