Pierwszy koncert, radość i trema

18 stycznia w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbyło się Rodzinne Kolędowanie z klasą Alicji Duszczyk.

Na scenie po raz pierwszy wystąpili młodzi artyści, którzy od października 2013 r. zaczęli swoją przygodę z muzyką pod kierunkiem p. Alicji. Zajęcia odbywają się w ośrodku kultury. Dzieciaki zaprezentowały przed swoimi rodzicami repertuar kolędowy. Spotkanie przebiegło w ciepłej, radosnej atmosferze, choć niektórzy artyści doświadczyli skutków działania tremy. Szczególne brawa otrzymały pięciolatki: Natalka Weryszko, Mateusz Bałażyk i Zosia Krankiewicz, które wystąpiły w pierwszej części koncertu. Po maluchach przyszedł czas na starszych wykonawców. Tu w swoim repertuarze zaprezentowali się pozostali gitarzyści i pianiści.

Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem z towarzyszeniem zespołu gitarowego i pianistek. Po gromkich wspólnych śpiewach artyści i ich rodzice udali się na tradycyjny gośliński słodki poczęstunek.

Robert Duszczyk

Fot. Tomasz Mizgier