home

Eine kleine… wakacyjne granie

Pod tym hasłem 28 czerwca 2014 r. odbył się koncert wieńczący pierwszy rok nauki gry na instrumentach uczniów z klasy Alicji Duszczyk.

Przed rodzicami i gośćmi, licznie przybyłymi do sali klubu osiedlowego na Zielonych Wzgórzach, swoje umiejętności gry na instrumentach prezentowali młodzi gitarzyści, pianiści i skrzypkowie. W programie koncertu znalazły się takie utwory jak: „Eine kleine Nachtmusik” W. A. Mozarta wykonane przez Anielę Żak, „Dla Elizy” L. van Beethovena zagrane przez Weronikę Rumińską, czy „Jest już ciemno” zespołu Feel w wykonaniu Aleksandry Prządki.

SONY DSC

Dla ośmiu artystów, wakacyjny koncert był debiutem. Pomimo krótkiego okresu nauki (niektóre dzieci zaczęły swoją przygodę z muzyką w marcu) i ogromnej tremy, ich pierwszy występ wypadł znakomicie. Duży udział w tym scenicznym sukcesie miała wspaniała publiczność, która gromkimi brawami dodawała debiutantom otuchy.

Dużym uznaniem zgromadzonej publiczności cieszył się zespół gitarowy, który wystąpił już po raz drugi. Gitarzyści zagrali między innymi znany wszystkim francuski kanon „Panie Janie”.

Po występie zespołu przyszedł czas na gratulacje. Alicja Duszczyk wręczyła swoim uczniom dyplomy  ukończenia pierwszego etapu nauki gry na instrumencie. Kilka ciepłych słów do uczniów i prowadzącej skierowała dyrektor MGOKiR Arleta Włodarczak.

Po wykonaniu wspólnej fotografii artyści i rodzice udali się do sali obok gdzie był przygotowany niewielki poczęstunek.

 

Robert Duszczyk