„Przetańczyć całą noc”

W niedzielę, 2 lutego 2014 r. w auli Gimnazjum nr 1 odbył się karnawałowy koncert operetkowy, podczas którego najbardziej znane utwory tego gatunku zaprezentowali artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu. Biletowane koncerty operetkowe weszły na stałe do kalendarza imprez ośrodka kultury. Tym razem na scenie zaprezentowali się soliści: Marzena Małkowicz, Magdalena Rutkowska, Mirosław Kin oraz Daniel Kustosik, który tego wieczoru pełnił również rolę konferansjera. Pierwszy raz natomiast w historii goślińskich koncertów operetkowych zaprezentowała się para baletowa Marta Murmyło oraz Dariusz Nowik. Tancerze kilkakrotnie pojawili się na scenie i za każdym razem nagradzani byli wielkimi brawami. Artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu przygotowali na ten wieczór repertuar, w którym znalazły się największe hity muzyki operetkowej, m. in. tematy z musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe, operetki Franciszka Lehára „Wesoła wdówka”, czy operetki „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána.

Ciekawym akcentem było wykonanie piosenek polskich autorów. Melomani zebrani w auli usłyszeli m. in. „Tomasz, skąd Ty to masz” z tekstem Ludwika Sempolińskiego. Warto też wspomnieć o przepięknych strojach solistek i ciekawie brzmiących duetach. Licznie przybyła na koncert publiczność, sowicie nagrodziła brawami występujących artystów, oczywiście był bis. Koncert trwał blisko dwie godziny i po raz kolejny potwierdził, że gośliniacy lubią tego typu koncerty i chętnie w nich uczestniczą.

Tomasz Mizgier