home

Koncert ‚CZAR OPERETKI I MUSICALU’

W minioną niedzielę, 20 marca Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie  po raz kolejny zaprosił wszystkich miłośników muzyki na biletowaną imprezę do auli Gimnazjum nr 1. Tym razem zaproponowano przeniesienie się w zaczarowany świat operetki i musicalu. Licznie zgromadzoną publiczność w podróż po świecie tego gatunku muzyki  zabrali artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu:   Anna Bajerska – Witczak, Agnieszka Wawrzyniak, Jarosław Patycki (były mieszkaniec naszej gminy) i Daniel Kustosik ( Dyrektor Teatru Muzycznego). Występ każdego z artystów poprzedzała zapowiedź Daniela Kustosika, tego wieczoru pełnił również rolę konferansjera. Zapowiadając opowiadał anegdoty, dowcipy, żartował  co powodowało, że publiczność oprócz doznań muzycznych na najwyższym poziomie mogła posłuchać również wyrafinowanej konferansjerki.

W trakcie koncertu królowały najsłynniejszych arie i duety miłosne z operetek i musicali, m.in.: z "Wesołej wdówki", "Księżniczki Czardasza", "Zemsty Nietoperza" oraz z musicalowych "My Fair Lady" czy "Gigi". Do wspólnego śpiewania włączyła się również goślińska publiczność podczas solowego występu byłego Gośliniaka- Jarosława Patyckiego. Warto też wspomnieć o przepięknych strojach solistek i ciekawie brzmiących duetach stworzonych przez artystów.

operetka_6077.jpg 

operetka_6089.jpg 

operetka_6106.jpg 

Koncert z pewnością został entuzjastycznie odebrany przez publiczność, czego dowodem mogą być rzęsiste owacje na stojąco na zakończenie występu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli w to niedzielne popołudnie i dali się przenieść w przepiękny muzyczny świat operetki.

operetka_6110.jpg 

operetka_6115.jpg 

Tomasz Mizgier