Znaleźli rygielek i weszli do środka …

22 i 23 lutego w ramach cyklicznych spotkań z teatrem  „Scena Cegiełka” zaprezentowała w sali Klubu Osiedlowego „Zielone Wzgórza” spektakl  „Sejf”. Scenarzystą spektaklu jest Marcin Matuszewski, reżyserem Lynn Kucharczyk, scenografia Bartłomiej Stefański. Jest to już drugi spektakl „Sejfu”. Tym razem artyści zaprezentowali lekko odmienioną wersję w nowej obsadzie aktorskiej. W przedstawieniu udział wzięli: Kuba Karpisiak, Małgorzata Łęcka, Marcin Matuszewski, Michał Pawłowski, Katarzyna Żydowicz, Beata Lisiecka, Maria Urbaniak, Lynn Kucharczyk. Bilety zakupiło ponad sześćdziesiąt osób.

„Sejf” to nie tylko miejsce nacechowane niedostępnością i tajemnicą to sytuacja w jaką pcha się współczesny człowiek w pogoni za materialną poprawą bytu.  Z niezdrowymi aspiracjami, nie licząc się z kosztami i konsekwencją utraty tożsamości w sidłach korporacyjnego systemu wartości. To pułapka, w którą w ironiczny sposób zapędza nas po raz kolejny teatr absurdu Marcina Matuszewskiego z kubłem zimnej wody na głowę.

Bartłomiej Stefański