Kolorowe ptaki goślińskiej plastyki zleciały do Galerii w Pałacu

Galeria w Pałacu gości artystów amatorów. 22 maja br. miało miejsce otwarcie wystawy Goślińska Inwentura Artystyczna ARA 2014. W tegorocznej wystawie wzięły udział Klub Rękodzieła Artystycznego działający w Ośrodku Kultury, Pracownia Rysunku i Malarstwa w Pałacu oraz artyści niezrzeszeni w klubach i pracowniach. Cała wystawa odbyła się po raz pierwszy w pomieszczeniach Galerii w Pałacu.

Jedna z sal wystawowych została wyodrębniona dla rękodzieła artystycznego, a w pozostałej części prezentowane były prace malarskie i graficzne. Klub Rękodzieła Artystycznego spotyka się w czwartki w Ośrodku Kultury podobnie jak Pracownia Rysunku i Malarstwa w Pałacu, większość prac powstaje w pracowniach Ośrodka Kultury. Pracownie pracują przez cały rok aby zakończyć sezon artystyczny przeglądem ARA. W przeglądzie biorą też udział artyści działający indywidualnie i tak możemy obejrzeć prace Jerzego Sobkowiaka, mistrza pejzażu antycznego i prace rękodzielnicze Ewy Kujawy. Klub Rękodzieła Artystycznego reprezentują: Alina Strugarek, Ewa Kasprzak, Agnieszka Somerfeld, Irena Błachowiak, Iwona Pietrzak, Anna Iwona Łużna, Halina Wrotyńska, Stanisława Chybowska, Barbara Bobrowska, Krystyna Dworczak, Janina Błachowiak. Pracownię Rysunku i Malarstwa reprezentują: Bogna Rakowska, Ewa Płonka, Agata Gajewska, Rozalia Żak, Katarzyna Sikorska, Irena Dukat, Wojciech Wtorkowski, Bartłomiej Liberski. Od 29 maja w pracowni w Pałacu zaczął intensywne prace zespół scenograficzno – kostiumograficzny składający się między innymi z artystów wystawiających w ARA 2014. Praca zespołu polegać będzie na realizacji scenografii, rekwizytów i kostiumów do widowiska „Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi”. Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do udziału w pracach zespołu. Najbliższe spotkanie w czwartek 5 czerwca w Pałacu przy ul. Kochanowskiego 23, o godz. 16.00.

Bartłomiej Stefański