IV Przegląd Zespołów Śpiewaczych

Uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Jakuba Apostoła rozpoczął się IV Przegląd Zespołów Śpiewaczych, zorganizowany przez ośrodek kutury i zespół wokalny „Goślińskie Chabry”. Po mszy św. barwny korowód  śpiewaków z towarzyszeniem Kapeli „Swoja Wiara” udał się do auli Gimnazjum. Po powitaniu przez organizatorów, otwarcia przeglądu dokonał Burmistrz Tomasz Łęcki.

Zaproszone zespoły prezentowały swój dorobek wokalny, a całość poprowadził brawurowo i z wrodzonym wdziękiem prezenterskim Marcin Matuszewski. W przeglądzie wzięły udział: Kleszczewianki (Kleszczewo),Złota Jesień (Kostrzyn), Olszyna (Swarzędz), Przemysław (Rogoźno), Gorajskie Echo (Goraj), Goślinianka (Murowana Goślina), Goślińskie Chabry (Murowana Goślina) oraz Kapela Podwórkowa Swoja Wiara (Murowana Goślina).

W trakcie imprezy panowała wspaniała atmosfera, a wysoki poziom artystyczny zapewnił słuchaczom niezapomniane wrażenia. Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom i kwiaty. Impreza weszła na stałe do kalendarza imprez kulturalnych naszej gminy.

Arleta Włodarczak