5. edycja konkursu pianistycznego

W sobotę 29 listopada br. w auli Szkoły Podstawowej nr im. Henryka Sienkiewicza młodzi pianiści walczyli o laur zwycięstwa w Konkursie Pianistycznym dla Młodych Amatorów. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych, zadaniem uczestników było wykonanie utworu klasycznego i muzyki filmowej.

Konkurs od samego początku objęty jest honorowym patronatem Pro Sinfoniki i Tomasza Łęckiego Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina. Organizatorami konkursu są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, Społeczne Ognisko Artystyczne w  Murowanej Goślinie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie. Pomysłodawcą konkursu jest Jadwiga Maćkowiak – dyrektor Społecznego Ogniska Artystycznego w Murowanej Goślinie. Zgromadzonych powitała dyrektor szkoły Mirosława Szudera. Jury w składzie: Piotr Niewiedział (pianista, adiunkt Akademii Muzycznej w Poznaniu), Anna Hass – Niewiedział (pianistka) i Antoni Hoffmann (sekretarz Pro Sinfoniki)  po wysłuchaniu 24 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać następujące miejsca:

1. Joanna Teodorowicz
  2. Albert Wojtkowiak
  3. Franciszek Błachowiak
  1. Filip Jarzyński
  2. Hugo Przybylski
  3. Helena Kulik

Laureaci otrzymali nagrody finansowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody rzeczowe.

Należy podkreślić, że Filip Jarzyński po raz piąty zwyciężył w konkursie. To niewątpliwy sukces zdolnego, młodego pianisty. Nagrodę publiczności zdobyła Emilia Klewenhagen.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wysoki poziom umiejętności, to efekt ich wytrwałej pracy, ale też zasługa przygotowujących ich nauczycieli muzyki. Serdecznie dziękujemy: Pani Jadwidze Maćkowiak, Pani Adriannie Wtorkowskiej-Kubińskiej, Pani Katarzynie Łukaszewicz, Panu Tadeuszowi Szeligowskiemu, Pani Weronice Jarzyńskiej, Pani Krystynie Jachimowicz, Pani Dominice Kołsut.

Arleta Włodarczak

fot. Marcin Dudkowski