Finisaż wystawy Mobilnych – warsztaty fotografii

W sobotę 7 marca w Galerii w Pałacu odbył się finisaż wystawy najlepszych fotografii mobilnych w Polsce. Na zakończenie wystawy Grupa Entuzjastów Fotografii Mobilnej MOBILNI wraz z Ośrodkiem Kultury zorganizowali warsztaty fotografii mobilnej. W warsztatach mógł wziąć udział każdy chętny do tego rodzaju działań artystycznych posiadacz telefonu z wbudowanym aparatem fotograficznym. Chętnych nie zabrakło. Przyjechali autorzy zdjęć prezentowanych w czasie wystawy z różnych stron Polski i najbliższych okolic. W warsztatach brali udział również mieszkańcy Murowanej Gośliny, młodzież szkolna zainteresowana fotografią. Na warsztatach znawcy zagadnienia dzielili się wiedzą techniczną z młodymi adeptami tej sztuki i wspólnie wykonali kilkaset zdjęć w zaaranżowanym studio oraz w plenerach Murowanej Gośliny. Warsztaty poprowadził kurator wystawy Krzysztof Górny.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego kolegi Tomasza Mizgiera, który użyczył nam swojego profesjonalnego sprzętu do zbudowania studia.

Bartłomiej Stefański