ARA w nowej Galerii na Wzgórzu

ARA, czyli gośliński przegląd twórczości Amatorskiego Ruchu Artystycznego 2015 została uroczyście otwarta w czwartek 21 maja 2015 r. Niniejszym zakończył się sezon artystyczny dla plastyków i rękodzielników w pracowniach Ośrodka Kultury. Na tegorocznej wystawie znalazły się prace twórców działających w Pracowni Rękodzieła Artystycznego pod kierunkiem Aliny Strugarek i Pracowni Rysunku i Malarstwa pod kierunkiem Bartłomieja Stefańskiego. Panie z Klubu Rękodzieła pokazały pełen wachlarz wyrobów artystycznych z dziedziny zdobnictwa wykonanych w wielu ciekawych technikach. Grupa malarzy pokazała malarstwo na płótnie. Są to realizacje indywidualnych tematów malarskich jak portrety, pejzaże, abstrakcje i surrealistyczne obrazy. Wystawę można oglądać do 6 czerwca.

W wystawie udział biorą artyści:

Klub Rękodzieła Artystycznego: Krystyna Sobalak, Agnieszka Sommerfeld, Krystyna Dworczak, Iwona Łużna, Janina Błachowiak, Barbara Bobrowska, Stanisława Chybowska, Krystyna Pers, Krystyna Czerniawska, Irena Błachowiak, Iwona Pietrzak, Halina Wrotyńska, Alina Strugarek.

Pracownia Rysunku i Malarstwa: Irena Dukat, Bogna Rakowska, Justyna Kochaj – Szczecińska, Ewa Płonka, Beata Krystyna Mrowińska ABISAL , Wojciech Wtorkowski

Bartłomiej Stefański
MGOKiR